Kendini Ön Plana Çıkaran Gümüş Hareketliliği
75

Kendini Ön Plana Çıkaran Gümüş Hareketliliği

Yaşanılan olaylar sonrası son 6 ay içerisinde tavan fiyatları gördüğümüz gümüş fiyatları, her geçen gün daha bilinmeze doğru yol almaktadır. Dünya çapındaki olaylardan oldukça etkilenen ve MTA olarak adlandırılan gümüş; borsa ve finans ile alakalı kişiler tarafından sıkça gündeme gelmeye başlamıştır. Son bir hafta içerisinde inişli çıkışlı bir döneme denk gelen ve yatırımcısını da beklenmedik şekilde şaşırtmıştır. Gümüş, yatırımcıların bültenine yakın zamanda kazandırdığı miktarlar sonrası girmiştir. Türk halkının genelinin altın, dolar ve euro alırken kendi farkını ortaya koyarak yaklaşık bir ayda üzerine yarısı kadar ekleyerek 1 aylık kâr oranını %50-60 skalasına çekmiştir. Ani düşüşler yaşansa da son 6 aylık süreç içerisinde gümüş, yatırımcılarına kazandırmış ve kazandırmaya devam etmektedir.

Alıcısına Kazandıran MTA: Gümüş

MTA denilince aklımıza genelde altın gelse de kendini gizliden gizliye değer koyarak artan gümüş, son zamanlarda borsacıların göz bebeği haline gelmiştir. MTA esasında maden tetkik ve arama kökeninden gelmektedir fakat kimse için tanımı önemli değildir. Alıcısına kazandıran MTA olarak en net örnek gümüş’tür. Rus lideri Putin’in aşı açıklaması sonrası, iki gündür olumsuz olarak etkilense de bu zamana kadar yatırım türlerinin diğerlerine oranla çok daha kazançlı bir yöntemdir. Gümüş’ün ne kadar kıymetli bir MTA olduğunun farkında olan insanlar son birkaç aydır kazanmaya ve ceplerini doldurmaya devam etmektedir. Sayısal değerlerinden de bahsedecek olursak, 15 Mayıs Cuma fiyatı : 3.69 iken bugün için fiyatı : 6.16’dır. Gözle görülecek şekilde gümüş kazancı, artmaya devam etmektedir. Sayısal verilere dayanan mantıklı fikirlere açık olan insanlar, sitemiz içerisinde yakında analiz bölümünü de takip ederek kullandığımız Python yazılım diliyle yaptığım analizlere erişerek gelecek tahminleri kodlayacağımız bölümde, herhangi bir mta ya da hisse fiyatları hakkında bilgiye öncelikli olarak siz ulaşabileceksiniz. Ek olarak sormak istediğiniz herhangi sorunuzu yorum olarak sorabilir ya da sitemizde bulunan ‘iletişim’ bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Gümüş Değerlendirme ve Yıl Sonu Beklentisi

Artış aşamasında kısa sürede hızla yükselişe geçen gümüş, ‘yıl sonu fiyatları ne olacak?’ gibi soruları da arkasında bırakmaktadır. Altın gibi yükselip inişe geçen gümüş, son dönemlere damga vuracak şekilde yükselmeye devam etmektedir. Asıl yükselişi önümüzdeki haftalarda hissedeceğiz diyen insanlar olsa bile, gümüş yükselişini ön görmek zor olmasa gerektir. Son aylarda artan ve değerine değer katan, yatırımcısına da büyük oranlarda kâr sağlayan gümüş, yıl sonu 9 TL gibi rakama yakın bitirilmesi ön görülüyor. MTA için kesin bir şey söylemek mümkün değildir fakat gümüş yıl sonu beklentisini gerçekleştirip bizleri şaşırtmayacak şeklinde bir fikir belirtebilmek mümkündür. Bu ay çok hareketli bir grafik bizi bekliyor ve gümüş, bu hareketli grafiğin pozitif kısmında şeklinde bir yorum yaparsak yanlış sayılmaz. Gümüş’ü ve bizleri takip etmeye devam edin.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...