Tukaş Gıda Hisse Hakkında
186

Tukaş Gıda Hisse Hakkında

Bloğumuzu takip eden herkese merhaba, bugün tukaş hisse durumu hakkında birkaç şey belirterek geleceğe doğru bir predict yani tahmin yapacağız. Virüs sürecinde en çok darbeyi alan bir diğer firma ise yine aynı şekilde tukaş hissesi oldu. Bu durumdan ötürü yatırımcıları oldukça korkutarak, piyasadan en hızlı şekilde ellerinde bulunan hisseleri satıp çıktılar. Bir diğer konu ise kesinlikle, bu gidişat nerede pozitife dönecek ve sabit yatırımcısının sadakatinin ödülünü ne zaman verecek? Bu düşüncelerden yola çıkarak; tukaş hisse durumu, gelecek finans, gelecek borsa durumları, teknik analizler ve yükseliş düşüş metotlarını da bu yazı içerisinde belirteceğim. Tukaş için birçok mesaj aldık ve bunu hayata geçirerek, analizini de birkaç gün içerisinde kodlama kısmını tamamlayıp yayınlayacağız.

Borsa Üzerinde Oluşan Değişim

Virüs sonrası, borsada büyük derecede yıkımlar kaldı. Bu yıkımları kurtarmak isteyen tukaş gıda, kendisini iyi şekilde değerlendirmek istiyor. Yatırımcısına güven vermek için kâr marjını arttırarak, büyütme olayına girişmek istiyor. Virüs öncesi borsada uzun bir süredir büyük şirketlerin %50 kayıplarını gözlememiştik. Bundan dolayı virüs öncesi, en üst hisse seviyelerinde ulaştığı gün 15 Mayıs 2020 iken 17,42 TL olarak hisse fiyatı diyebiliriz. Yaklaşık 15 gün süre sonrası yani 29 Mayıs 2020 tarihinde ise bu düşüş 8,55 TL civarına düşmüştür. Tukaş hisse durumu, hissedarlarının piyasadaki ellerinde bulunan hisselerini satarak çıkmaları yüzünden, sadık yatırımcısına olumsuz bir imaj yaratmıştır. İnsanların artık her şey iyi duruma gelecek, daha iyi bir tablo oluşacak diyerek, yatırım yaptığı zamanda, piyasa içerisinde oluşan bütün paraların zarara yol açtığını dile getirdiler.

Gelecek Durum Tukaş İçin Ne Yaratacak?

Yatırımcıların yatırım yaparak, kendilerini olumlu bir seviyeye çekmek isteyenler, bu durumda ne olacak? Diye düşünürken, yatırımcıların bu tarz gıda sektörünün büyümesine sıcak bakabilir. 26 Ağustos 2020 sürecinde hisse fiyatı 8.90 TL’dir. Bundan ötürü, borsanın en sevdiğimiz terimi ‘Hiçbir şey sonsuza kadar kazandırmaz ya da hiçbir şey sonsuza kadar kaybettirmez’ teorisi ile birlikte, bu sürecin olumlu bir hal alacağı kesin. Ekim sonuna doğru yükselişi net bir şekilde göreceğimiz Tukaş hissesi, ileriye giderken bu sallantılı süreç sonrası yeşil ışık yakmaktadır. O kış günlerinde satılacak olan her gıda ürünü etiketi Tukaş olması sonrası, kazandıracağı yüksek potansiyel hisseleri ilerleyen süreçte daha berrak şekilde göreceğiz.

 

Yazımızı buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Eğer beğendiyseniz kalp atmayı ve istediğiniz hisse analizi var ise, yorum olarak belirtmeyi unutmayın. Sağlıcakla kalın.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...