Python Yazılım Dili Sayesinde Yapay Zeka
43

Python Yazılım Dili Sayesinde Yapay Zeka

Gelişen teknolojik gelişmeler sonrası, yapay zeka alanında çalışmalar yapmaya olanak veren bir yazılım dili olan Python, birçok kullanıcının bu alanda çalışması için bünyesinde birçok kütüphane barındırmaktadır. Yapılan son araştırmalar sonrası, Python kullanan insan sayısı her geçen gün artmaktadır. Birçok eğitim platformu içerisinde en çok kursu bulunan Python eğitimleridir. Bu tarafta bir kariyer düşünen insanlar, birçok fonksiyonu bulunan bu yazılım dilinin popülaritesinin artışının farkındadır. Bu alanda birçok yönde çeşitlenebilirsiniz. Örnek olarak; beyaz ya da siyah ‘hacker’ olabilir, yapay zeka üzerine çalışarak natural language process, machine learning, deep learning, image processing gibi alanlarda kariyer yapabilirler. Python yazılım dilinin popüler olma aşamasında büyük rol oynayan yapay zeka, önemini her geçen gün arttırarak, farkındalık seviyemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Yapay Zeka İlerleyen Süreçte İnsandan Üstün Olacak Mı?

Birçok kişi kendine zaman zaman gelişen teknoloji ile bu soruyu sormaktadır. Yapay zeka mantığı, makineler arası iletişim imkanı veren Endüstri 4.0 olarak başladı. Bu sebepten ötürü, kendi kendine öğrenen algoritma tabanlı bir sisteme sahiptir. Model kurarak gelecek durumların analizlerini sıkça gördüğümüz Yapay zeka algısı, insanlar için doğaüstü gelmeye devam etmektedir. Öncelikle herkes şunun farkına varmalıdır ki, bu sektör hızlıca değişen ve yenilenmeye çok açık bir sektördür. Bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler, çok iyi bir dil bilmelidir ve kaynakları iyi analiz etmelidir. Kendi kendine öğrenen algoritma yapısı sayesinde yapay zeka, korkulan bir teknolojik araç haline gelmiştir. Korkma konusunda haklı olan insanlar, ilerleyen süreçte ameliyatlara girmesi hedeflenmektedir. Şu anda da test edilen mikronluk ameliyatlarda başarılarına internetten ulaşabilirsiniz.

Yapay Zeka Artık Her Sektörde!

Birçok sektör içerisinde sıkça karşımıza çıkan yapay zeka algoritmaları, en basitinden ihtiyacımız üzerine telekomünikasyon firmalarını aradığımız zaman, bizlere yardımcı olabilmek için özel olarak natural language process süreçlerini başarıyla tamamlamış, mobil danışmanlık sunmaktadırlar. Bunlar en basit örnekler iken, online yemek siparişi dahi verdiğinizde sizlere alttan öneriler sunması da bir yapay zeka ürünüdür. Hayatımızın artık her yerinde iç içe olan teknoloji ile birlikte kendimizi bir ürün olarak düşünebiliriz. Artık her yerde verilerimiz bulunmaktadır. Bundan ötürü, gelecek dünya büyük sorunlara yol açabilmektedir. İşsizlik, maddiyat gibi durumlar bunların sadece başlangıç seviyesi denebilir. Yapay zeka sistemine adapte olarak kendimizi bu alanda hazırda hissetmeliyiz, kişisel güvenliğimiz için KVKK kullanan birçok firma ile iş birliği yaparak verilerinizi koruma altına alabilirsiniz. Algoritmaların en çok erişim sağladığı yer verilerinizdir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...