Pegasus Büyük Kayıplar Verdi!
180

Pegasus Büyük Kayıplar Verdi!

Yaşanan dünya üstü olaylar nedeniyle pegasus hisse fiyatları da çok hızlı bir değişkenlik göstererek yaklaşık 6 7 aylık bu süreç içerisinde, yatırımcısına büyük zararlar ettirdi. Dünya üzerinde yaşanan ve olaylara etkisini sert gösterebilen bir hal alan borsa, bunu tekrar göstererek sert bir düşüş yaşattı. Pegasus hisse fiyatları, virüs dönemi öncesi çok gözde bir hisseyken, şu an büyük alım fırsatı yaratsa bile, yatırımcısını korkutuyor. Pegasus ve Türk Hava Yolları hisseleri virüs sürecinde en çok etkilenen hisse fiyatlarının başında gelmektedir. Birçok yatırımcısı o süreçte kendisini düze çekebilmek için hisseleri satarak, piyasadan da çıkmıştır. Yapılan araştırmalarımız sonucunda da virüs öncesi genel hisselerde %23.7 alım büyümesi varken, pegasus hisselerinde %25 civarında seyretmektedir. Düşüşü fırsat bilerek, alım yapmak isteyen kişiler, tercihlerini pegasus hisse olarak değerlendirilebillirler.

Pegasus Hisse Durumu

Virüs sürecinde yaşanan ön kriz evresinin büyük hasar kısmını az da olsa atlatabilmiş bir duruma gelmiş bir pegasus hisse mevcut. Virüs öncesi 85-70 bantları arasında olan hisse, yaşanan virüs olayları ile yaklaşık 3 kat kaybettirmiştir. Sonuç olarak, 23 Mart 2020 tarihinde 23,62 TL olarak en dibi görmüştür. Büyük alım fırsatını yakalayıp beklemeye geçen yatırımcılar, pegasus hisse değerini arttıracağını biliyordu. Havayolları şirketlerinin virüs sürecinde durduğu ve yaşanan sorunlara bir çözüm olarak, yeni alacaklara büyük miktar alın denildi. Virüs illa ki bir süreçte düzelecekti ve bunun fırsatını bilen insanlar, şu an pegasus hisse fiyatı 46,46 TL iken yaklaşık %190 kazandırdı. Finans ve borsa yapılarında genellikle olay, doğru zamanı yakalamaktır. Hisse alımı ve yatırımını doğru bir şekilde değerlendirip pegasus hisse alanlar şu an oldukça mutlular.

Gelecek Senaryoda Pegasus Hissesi Ne Olacak?

Virüs için henüz tam anlamıyla bir çözüm olmadığı için yaşanan durum, havayolu şirketlerini de önemli derecede etkilemiştir. Bu bilinmez durumlar karşısında, önerebilecek iki şey olabilmektedir. Bu gibi durumlarda, tam anlamıyla dünya düzenine ayak uydurmak gereklidir. Gerçekleşecek iki pegasus hisse durumdan ilki; Ya yasaklar tekrar gelecek ve bu süreç içerisinde yine bir miktar kayıp verecek yaklaşık %10-15’lik bandı ile yatırımcısını korkutacak, pegasus hisse için ikinci bir durum ise; virüs süreci geçti olarak adlandırılıp uçuşlar devam ederken hisse fiyatları, yavaş yavaş yükselişe geçip insanlara alım fırsatı oluşacak. Bu iki senaryodan birisi, pegasus hisseleri için muhtemel olarak gerçekleşecek. Buna hazırlıklı olarak, durumu iyi analiz edebilir ve teknik analiz yazımız sayesinde bir beklenti oluşturabilirsiniz.

 

Yazıyı beğendiyseniz yorum ve kalp atmayı unutmayın. Sağlıcakla kalın.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...