Halkbank Yılın İlk Yarısında Yükselişte
126

Halkbank Yılın İlk Yarısında Yükselişte

Yılın ilk 6 aylık süresi içerisinde 1.8 milyar TL kâr elde etti. Halkbank tarafından yapılan açıklamada, aktif olarak büyüme endeksi olan ve gelişime açık olarak yoluna devam ettiğini açıkladı. Geçen seneye göre %30 bir büyüme yaşadıklarını ve bu büyüme için çaba sarf etmeye devam edeceklerini söyledi. Sağladıkları kredilerin büyük miktarlara ulaşarak, kendi müşteri memnuniyetini de düşünen banka çalışanları, yetkililerin yaptıkları açıklalar sonrası yatırımcıların da ilgisinin merkezine oturmuştur. İnsanların kredi limitlerine yardım eden ve onları her koşulda bir bankanın üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getiren Halkbank, potansiyel müşteri sayısını da topladıkları geniş referanslarla yaymıştır. Yılın ikinci çeyreğinde ise Halkbank, 520 milyar seviyelerine getirerek, piyasa büyümesi açısından kendisini rahatlatmak istemektedir. Yılın ilk yarısında iyi olan Halkbank, insanlar tarafından takip edilmeye başlandı.

Halkbank Büyümesi Üzerindeki Etkiler

Çalışanların etkisinin bütün Türkiye içerisinde en aktif çalışanlara ve hitap gücü yüksek olan Halkbank çalışanları, başarının mimarı rolündedir. Birçok alanda sağladıkları imkan sonrası, gerek esnaflara sağladıkları destek gerek ise insanların ihtiyaçlarına göre alınan işlem öncelikleri, Halkbank adının son zamanlarda çok duyulmasına ve piyasa büyümesine direkt etki eden faktörlerdendir. Türk insanının her zaman yanında olan ve kendisini geliştirmeye devam ederek, hizmet sınırlarını arttırmaya çalışmaktadır. KOBİ Bankacılığı gibi alanlarda da sağladığı kolaylık sayesinde, esnaflarının her zaman yanında olduğunu belirtmiştir. KOBİ Bankacılığı alanında yaptığı pazar içi büyümesi ise %22 civarı olarak belirtilmiştir. COVID-19 süreci içerisinde müşterisine kredi destekleri, can suyu ve işe devam desteği gibi destekler sağlayarak, gündemlere o zaman da adını koymuştur. Halkanbank, bu olaylarda birçok insanı ve firmayı müşteri olarak portföyüne eklemiştir.

Halkbank Ekonomiyi Canlandırmada Rol Oynadı

Birçok açıklamasında da duyduğumuz gibi Halkbank icra kurulu başkanı Osman Arslan, dünya çapında geçirilen kötü süreç içerisinde diğer bankalara oranla en çok yardımı ve insanların yanında olan bir banka olarak kendilerini örnek verdi. Sadece esnafa maddi anlamda değil, manevi ve güvence olarak da destek vermiştir. Kendilerine düşen görevi, her zaman yerine getireceklerini ve bunun için çok çalışacaklarını da belirten Arslan, Halkbank için ekonomik istikrar sağlamak amacımızdır diyerek açıklamalar yapmıştır. Sadece kurumsal hizmet olarak değil bireysel olarak müşterilerine destek verip çalışmada hız kesmeyen bir banka olduğunu söylemiştir. Pandemi süreci boyunca, normalleşme konusunda kendilerini ileri taşıdıklarını da belirtmiştir. Türkiye tarihinde düşük konut kredi faiz oranlarını en az şekilde vererek, birçok insana ev sahiplenme konusunda yardımcı oldu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...