Aselsan Bölündü!
115

Aselsan Bölündü!

Borsa için önem taşıyan ve sıkça yatırım alan Aselsan şirketi bölündü. Ortaklar arasında Şişecam ve Aselsan olarak ikiye ayrılan yatırımcı kitlesi ile hisse değerleri yarıya inince hisse sayıları da ikiye katlandı. Devlete ait olan ve ciddi rakamlarla yatırımlar alan aselsan, yatırımcılarını hiçbir şekilde mağdur etmemek için hisse fiyatı yarıya inse de hisse sayılarını ikiye katladı. Aselsan yaptığı işlerde devlet onaylı olmasına karşılık, borsadaki en değişken durumlarda bile üzerine koyarak devam eden şirket, son zamanlarda yatırımcısını şaşırttı. Aselsan gerek hisse artışı gerek ise temettü dağıtışı olsun, birçok yatırımcının vazgeçilmezi haline geldi. Finans alanında takip edilecekler listenize ekleyecek olursanız, Aselsan’ı unutmayın ve takip alanınızda verilerini toplayarak analiz edin.

Virüs Sürecinde Aselsan

Dünyayı etkileyen COVID-19 sürecinde bile insanlara ulaşan ve onların sağlık durumlarını kontrol eden Aselsan yetkilileri, hissedarları tarafından büyük onay topladı. Şirket içerisinde alınan kararların bile hisse için etkisi vardır ki şirketin yarısının Şişecam’a geçmesi ile hissedarların ellerinde bulunan hisseler ikiye katlanmış ve hisse fiyatları yarıya inmiştir. Çoğu kişinin yüksek fiyatlarda gördüğü ve takip ettiği Aselsan hisselerinin fiyatları düşünce büyük bir alım gerçekleşti. Alımlar sayesinde bölünme sonrası daha da değerlenerek yoluna devam etti. Sağlam bir çıkış yakalayarak ve hissedarlarının bu bölünmeyi fırsat bilerek, daha ucuza bir hisse alışı gerçekleştirdiği borsa içerisinde aselsan fiyatlarının artmasını beklemeye geçti. Her hisseye etki eden virüs süreci boyunca değerini korumasını ve durumun üstesinden gelmesini iyi bildi. Hissedarlarına ve çalışanlarına güven veren yıllık büyümeden de pay veren bir şirket olarak birçok insanın dikkatini çekmeye devam etmektedir.

Aselsan Değerini Arttırıyor

Değer kaybeden diğer büyük şirketlere göre, 1975 yılında kurulup üstüne bu kadar değer koyan Aselsan, değerini geçen zamanla doğru orantılı olarak arttırmaktadır. Sanayi firmaları içerisinde, hızla gelişen ve iyi seviye yatırım alan nadir şirketlerdendir. Çalışan ekibinin iyi tecrübesi ile farkını ortaya koymaktadır ve sundukları hizmetten memnun kalan her şirket Aselsan gibi bir şirketle çalışmak istiyor. Bu da hisse fiyatlarını yukarı çekerek, hissedarlar için yatırım imkanı sunuyor. Yatırım miktarını cüzi miktarda görüp uzun soluklu bir yatırım maratonuna katılacak olan yatırımcılar ise yıllık getiri seviyesini iyi seviyede gördükleri için Aselsan’a yatırım yaparak, yıl sonuna kadar beklentiye çekilip başka firmaları da takip edebilirler. Şirket değerini arttırmaya devam ettirdiği için iyi bir şekilde yatırımcıları cezbeder ve onları hisse almaya olumlu şekilde ikna eder. Bazı forumlarda da bulunan yazıları okuduğunuz zaman, yatırımı doğru yere yaptığınıza emin olabilirsiniz ve iyice araştırdıktan sonra uzun soluklu bir yatırıma girişebilirsiniz. Kısa süreli yatırım için yeşil sinyal yakmayan şirket, uzun soluklu girişimlerde etkili bir yatırım projesi haline gelebilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...