1 Milyon İstihdam Hakkında Bilgilendirme
65

1 Milyon İstihdam Hakkında Bilgilendirme

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde yaşayan herkesin ücretsiz bir şekilde girebildiği sistem yapısı içerisinde, birçok eğitim mevcuttur. 1 milyon istihdam başlığı altında insanlara kolaylık sağlayarak, temel amacı gençleri teknolojik anlamda yazılıma yönlendirmektir. Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan yaş sınırı olmaksızın her yaştan insana hitap eden içerikleriyle 1 milyon istihdam platformu geniş bir kitleye hitap etmektedir. Verilen eğitimlerin sonunda o eğitimin ne kadar öğrenildiğini test eden bilgiler ile eğitimin ne kadar verimli olup olmadığı test edilmektedir. Testleri başarıyla geçen kişiler, 1 milyon istihdam platformu tarafından hazırlanan BTK Akademi portalı üzerinden sertifika ile tescillenir. BTK Akademi üzerinden ulaşabileceğiniz eğitimler mevcuttur. Ücretsiz şekilde birçok içeriği gönlünüzce seçebilir, eğitimleri almaya başlayabilirsiniz. Kendinizi yazılım alanında çok fonksiyonlu olarak yetiştirmeye olanak sunan bu platformu takip etmenizi şiddetle öneririm.

Genç Kitlenin Yoğun Olduğu Platforma Dönüştü!

Yaş skalasının istatistiklerine bakıldığı zaman, yoğun bir şekilde gençlerin 1 milyon istihdam platformu içerisinde aktif olarak var olduğunu görmekteyiz. Verilen eğitimler sonrası, birçok genç için iyi bir CV altyapısı oluşturarak, eğitim faydasını maksimize eden konular ele alınmaktadır. Birçok yazılım dilinin eğitimini, veri tabanlarının bilgilendirmesinin yanı sıra etik hacker konseptleri ve çocuklar için kodlama eğitimleri mevcuttur. 1 milyon istihdam projesi içerisinde 2 milyona yakın kullanıcıyı bünyesinde barındıran BTK Akademi platformu, gençleri bu alanda teşvik ederek Türkiye için gelecekte oluşturulacak teknolojik büyümeler sayesinde yatırımlar alarak döviz getirisi sağlanmaktadır. Geçtiğimiz günlerde yüklü miktara satılan mobil oyun firması sonrası, özellikle gençlerin bu alanda istihdam olarak sorun olmadığını düşünmüştür. İyi iş genelde hak ettiği değer bulur ve gençler bu alanda kendilerini geliştirmeye devam etmektedir.

Olumlu Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

1 milyon istihdam projesi sonrası, gençlerden gelen olumlu tepkiler alarak gerekli sosyal medya hesaplarında aldığı fazla sayıda güzel mesajlar bulunmaktadır. Gençleri bu alana yöneltmek ve onları gelecek dünya şartlarına adapte etmeye çalışmak, başarılı bir ileri hamlesi olarak tanımlanmaktadır. Yazılımın geleceği çok açık oluşunun bilincinde olan devlet yetkilileri, bu alanlara müdahale ederek iyi adımlar atmaya çalışmaktadır. Kontrol etmek için girip baktığınız zaman, birkaç yazılım dili için kursa üye olan kişi sayısı 500 bin kişinin üzerindedir. Birden fazla kursa kayıt olmaya imkan sağlayan 1 milyon istihdam projesi, online eğitimlerini BTK Akademi platformu üzerinden vermektedir. Siber güvenlik alanında da ekstra olarak talep gelmektedir. İlerleyen süreçte değişen dünya düzeninde gençler, çalıştıkları firmaların ya da şirketlerin sistemlerini korumakla sorumlu olacaktır.

Gelecek Yazılımda

Dünya’nın farklılaşması ile birlikte, yazılım anlamında değişiklikler meydana gelmektedir. Yapay zeka, siber güvenlik, mobil uygulama gibi seçenekler gençlerin önüne gelmesiyle kendilerine bir yol haritası çizmektedirler. 1 milyon istihdam ile birlikte, saldırılar artık askerler ile değil sanal dünyada internet aracılığı ile gerçekleşmektedir. Kesilen elektrikler ve internet altyapıları dahil birçok alanda ilerleyen zamanlarda sorunlar, yazılım ile birlikte evrimleşecektir. BTK Akademi portalı ise bu değişime geç kalmamak ve geleceğin yazılımda olduğunu bildiği için gençlere fırsatı sunulan 1 milyon istihdam projesini hayata geçirmiştir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...